Teoria i Praktyka końcówek szachowych cz. 2

Kliknij na miniaturę by ją powiększyć

Teoria i Praktyka końcówek szachowych cz. 2

towar niedostępny

Książka autorstwa arcymistrza i wybitnego trenera A. Panczenko, która została napisana na podstawie 11-letniego doświadczenia pracy w rosyjskiej arcymistrzowskiej szkole szachowej.
Pozycja ta jest wyśmienitym podręcznikiem końcówek szachowych.

Część 2 książki przeznaczona jest dla szachistów od III kategorii wzwyż oraz trenerów i instruktorów szachowych.

Oprócz materiałów teoretycznych książka zawiera dużo przykładów z "klasyków" i współczesnych szachistów, a także zadania do samodzielnego rozwiązania i rozgrywania.

" Gra końcowa - to ostatni, lecz równie ważny jak pozostałe etap partii szachowej. Właściwie w końcówkach najczęściej zapada wynik partii. Można dobrze rozegrać debiut i grę środkową, lecz utracić znaczną przewagę lub nie uratować trochę gorszej z remisowej pozycji w końcówce. I dzisiaj jestem pewny, że rozpoczynać naukę szachów należy od końcówek i całkowicie zgadzam się z wielkim W.Smysłowem: droga do mistrzostwa szachowego prowadzi przez naukę gry końcowej. " (A.Panczenko)

Część druga książki poświęcona jest końcówkom wieżowym, hetmańskim i skomplikowanym.Oprawa miękka, wymiar książki 16,5 x 23 cm, liczba stron 203, autor: arcymistrz A. Panczenko

Informacje i zamówienia

tel. 14/888-08-20

Email: info@szachy.com.pl

od poniedziałku do piątku

w godz. od 8 do 15

Serdecznie zapraszamy!

Cały asortyment dostępny od ręki i wysyłka 24 h!