Teoria i Praktyka końcówek szachowych cz. 1

Kliknij na miniaturę by ją powiększyć
ProducentInny
Kod towaru
Teoriacz1
Dostępność
 
Czas dostawy
 
Koszty wysyłki
Nasza cena
37.00 zł

Książka autorstwa arcymistrza i wybitnego trenera A. Panczenko, która została napisana na podstawie 11-letniego doświadczenia pracy w rosyjskiej arcymistrzowskiej szkole szachowej.

Pozycja ta jest wyśmienitym podręcznikiem końcówek szachowych. Autor prezentuje przede wszystkim metody i nawyki gry w końcówkach.

Książka ta jest napisana dla tych, którzy chcą lepiej poznać końcówki.

Żeby się nauczyć dobrze grać końcówki niezbędne jest:

1. Znać możliwie najwięcej typowych pozycji i metod ich rozgrywania , cały czas powiększając ich ilość. Jest to niezbędne, aby od początku dążyć do nich,  znając z góry ich ocenę oraz sposób rozgrywania.

2. Niezbędnym jest nauczyć się rozumieć grę końcową i znajdować w tej fazie prawidłowe plany gry.

" Gra końcowa - to ostatni, lecz równie ważny jak pozostałe etap partii szachowej. Właściwie w końcówkach najczęściej zapada wynik partii. Można dobrze rozegrać debiut i grę środkową, lecz utracić znaczną przewagę lub nie uratować trochę gorszej z remisowej pozycji w końcówce. I dzisiaj jestem pewny, że rozpoczynać naukę szachów należy od końcówek i całkowicie zgadzam się z wielkim W.Smysłowem: droga do mistrzostwa szachowego prowadzi przez naukę gry końcowej. " (A.Panczenko)

Część pierwsza książki poświęcona jest końcówkom pionkowym, lekkofigurowym oraz wieża przeciwko lekkiej figurze.Oprawa miękka, wymiar książki 16,5 x 23 cm, liczba stron 223, autor: arcymistrz A. Panczenko

Informacje i zamówienia

tel. 14/888-08-20

Email: info@szachy.com.pl

od poniedziałku do piątku

w godz. od 8 do 15

Serdecznie zapraszamy!

Cały asortyment dostępny od ręki i wysyłka 24 h!