Zamów do godziny 13.00, a szachy wyślemy jeszcze dzisiaj. *

1-szy specjalistyczny sklep z szachami od 2003 r.

Teoria i Praktyka końcówek szachowych cz. 1

Teoria i Praktyka końcówek szachowych cz. 1
Cena: 44,00 zł 44.00
Kod produktu: Teoriacz1
Dostępność: Jest na stanie
Producent: Inny
Ocena: 0
Wysyłka: 1 dzień roboczy
Koszt wysyłki: od 15 zł
Darmowa dostawa od 1000 zł/brutto
?
ilość szt.

Opis

Książka autorstwa arcymistrza i wybitnego trenera A. Panczenko, która została napisana na podstawie 11-letniego doświadczenia pracy w rosyjskiej arcymistrzowskiej szkole szachowej.

Pozycja ta jest wyśmienitym podręcznikiem końcówek szachowych. Autor prezentuje przede wszystkim metody i nawyki gry w końcówkach.

Książka ta jest napisana dla tych, którzy chcą lepiej poznać końcówki.


Żeby się nauczyć dobrze grać końcówki niezbędne jest:

1. Znać możliwie najwięcej typowych pozycji i metod ich rozgrywania , cały czas powiększając ich ilość. Jest to niezbędne, aby od początku dążyć do nich,  znając z góry ich ocenę oraz sposób rozgrywania.

2. Niezbędnym jest nauczyć się rozumieć grę końcową i znajdować w tej fazie prawidłowe plany gry.


" Gra końcowa - to ostatni, lecz równie ważny jak pozostałe etap partii szachowej. Właściwie w końcówkach najczęściej zapada wynik partii. Można dobrze rozegrać debiut i grę środkową, lecz utracić znaczną przewagę lub nie uratować trochę gorszej z remisowej pozycji w końcówce. I dzisiaj jestem pewny, że rozpoczynać naukę szachów należy od końcówek i całkowicie zgadzam się z wielkim W.Smysłowem: droga do mistrzostwa szachowego prowadzi przez naukę gry końcowej. " (A.Panczenko)

 

Część pierwsza książki poświęcona jest końcówkom pionkowym, lekkofigurowym oraz wieża przeciwko lekkiej figurze.Oprawa miękka, wymiar książki 16,5 x 23 cm, liczba stron 223, autor: arcymistrz A. Panczenko

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl